Een dag naar het strandEen dag naar het strand is fijn! Er zijn echter zaken waar je rekening mee dient te houden. Op deze pagina vindt je informatie over de gevaren van de zee.
LifeguardsOnze lifeguards zijn opgeleid om gevaren te herkennen en handelend op te treden. Zij kunnen u bijvoorbeeld vragen om uit zee te gaan. Volg de aanwijzingen van onze lifeguards altijd op!
| |||
MuienWordt je de zee in getrokken door de stroming? Handel dan als volgt:
Muien zijn de onderbrekingen in de zandbanken, die u bij laagwater kunt herkennen aan de geulen of stroomgaten in de bank, waardoor het water uit het zwin naar zee stroomt. In de muien is de stroming sterk en deze trekt bijna altijd richting zee. Probeer niet tegen zo'n stroming in te zwemmen! U wordt er doodmoe van. Beter is het om schuin weg te zwemmen, zodat u op een zandbank belandt. Lukt het u niet, probeer dan de aandacht van strandbezoekers of de Reddingsbrigade te trekken. Blijf rustig U weet vast en zeker dat de mooiste en warmste stranddagen een oostenwind kennen (van land naar zee). En ronddrijven op een luchtbed is bij oostenwind extra gevaarlijk, omdat je snel afdrijft. Bovendien krijgt, bij afgaand tij, de stroming een extra 'duwtje' in de rug van de wind. Dat maakt een mui op dit soort dagen extra verraderlijk. Muien zitten ook in de banken die bij laagwater niet zichtbaar zijn (de zogenaamde tweede en derde bank). Je kunt die muien vaak alleen herkennen aan de lagere of ontbrekende branding bij westenwind.
Bij westenwind (van zee naar land) staat er een sterke onderstroom naar zee toe. Wanneer je door een golf omver wordt geduwd, kan je door de onderstroom een stukje zee in getrokken worden. Het wordt dan dieper en staan wordt dus moeilijker, zeker wanneer dit zich een paar keer herhaalt. Probeer dan niet in paniek te raken, en laat merken dat je in de problemen bent.
KwallenEen kwallensteek kan iedereen oplopen. Geen paniek, de meeste kwallensteken zijn niet gevaarlijk. Het prikt en jeukt, maar na korte tijd gaat het meestal vanzelf over. Het gevoel is hetzelfde als dat van een brandnetel. Kinderen kunnen wel flink schrikken van een onverwachte kennismaking met een kwal. Wees wel alert bij verschijnselen als; Hoofdpijn, braken en ademhalingsproblemen, mogelijk ben je dan allergisch. Ga in geval van twijfel naar de reddingsbrigade. Wij zijn er voor u!
| Aflandige wind[image;18;org|NL|noLink|nvt|Aflandige wind] Een aflandige wind blaast vanaf het land richting de zee. Een oostenwind dus. Bij een aflandige wind wordt alles wat op het water blijft drijven de zee in geblazen. Daarom is het gevaarlijk om met een luchtbed of een opblaasboot de zee op te gaan. Je merkt het niet gelijk, maar de wind is sterker dan je denkt, je kunt er niet tegenop roeien en komt niet terug bij het strand. Ben je per ongeluk toch met een opblaasvoorwerp de zee op gegaan, en kun je niet meer terug, blijf dan op of in dat drijfvoorwerp.
Onze lifeguards zullen je dan weer veilig naar het strand brengen.
Strekdammen
Een strekdam is een dwars op de kust staande stenen constructie, meestal gebouwd om het ontzanden van de stranden tegen te gaan. Langs de stekdammen kunnen verraderlijke stromingen zijn. Het water dat door de golven tussen twee opeenvolgende strekdammen in het betreffende compartiment geduwd wordt, zorgt voor muistromen die u kunnen verrassen en naar open zee voeren. Als u met blote voeten op of langs de strekdammen loopt kunt u zich lelijk snijden aan de scherpe stenen en schelpen. Bij de reddingsbrigade kunt u de wond laten verzorgen. Onze EHBO gediplomeerde lifeguards helpen u graag! | Zie ookDrenkeling gezien?Kind vermist?
| |
Neem contact op
Volg ons ook op | Locatie
Zoeken in de site | Snel naar
intern (inloggen)
| |
|